Biblioteka TRAF

i

Autor: UMŁ

Nowa biblioteka miejska w Łodzi "TRAF" już otwarta!

2022-05-25 14:49

Duża przestrzeń i ponad 16 tysięcy książek! W Łodzi ​otworzyła się kolejna wyremontowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi – Biblioteka Traf przy ul. Cieszkowskiego.

Biblioteka TRAF, wyremontowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi, przy ul. Cieszkowskiego 11a już służy łodzianom i z okazji ponownego otwarcia przygotowała dla swoich małych i dużych czytelników wiele atrakcji.

Biblioteka TRAF oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór, ponad 16 tysięcy książek i dużą (ponad 200m2), ciekawie zagospodarowaną przestrzeń. Będzie to miejsce przyjazne dla wszystkich, w którym można rozwijać zainteresowania na licznych warsztatach i wydarzeniach, spotkać się ze znajomymi lub odpocząć w towarzystwie książki, w bardzo wygodnych fotelach.

Biblioteka TRAF będzie miejscem integrującym lokalną społeczność. We współpracy z Centrum OPUS realizowany jest projekt Międzynarodowej Strefy Aktywności Społecznej. W jego ramach przewidziane są takie inicjatywy, jak kawiarenki językowe, warsztaty rodzinne, spacery z przewodnikiem, a w najbliższym czasie Dzień Dziecka i Piknik Sąsiedzki.

Wydzielona strefa dla najmłodszych z ogromnym statkiem pirackim na ścianie zachęca do odkrywania świata i przeżywania przygód, także tych czytelniczych. Szereg atrakcji czeka już na młodzież w pierwszych dniach po otwarciu. - Na najmłodszych czeka cykl zabaw „Ahoj przygodo!”, a w niej gra w statki „TRAFiony zatopiony”, memory „TRAF do pary”, warsztaty plastyczne,  na których powstaną papierowe statki i morskie stworzenia.  Zajęcia edukacyjne, warsztaty i atrakcje dla dzieci i młodzieży będą stałym elementem wydarzeń w TRAFie – mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Dla miłośników literatury grozy, sensacji i kryminału atrakcją będzie specjalnie przygotowana klimatyczna „mroczna” sala w której będą mogli zanurzyć się w lekturze swojego ulubionego gatunku i dodatkowo poczuć atmosferę, jaką tworzy jej wystrój.

Pod koniec maja, w ramach projektu Learning Circles in Libraries, rusza w bibliotece jedyny w Łodzi Klub Wiedzy „Grafika dla laika”. Będą to spotkania dla dorosłych, na których można podzielić się wiedzą i nabyć umiejętności z obsługi aplikacji i podstawowych programów graficznych. W bibliotece nie zabraknie oczywiście spotkań z pisarzami. Pierwsze dwa spotkania autorskie z Łukaszem Barysem i Kazimierzem Kyrczem, już w pierwszych dniach po otwarciu.

Niewątpliwie warto dobrze TRAFić! Biblioteka TRAF, ul. Cieszkowskiego 11a

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE