Niewielka szara skrzynka może zrewolucjonizować pomiary temperatury w czasach pandemii

2020-04-24 12:06
Quick Temp
Autor: Smart Soft Solutions

Bezdotykowy detektor gorączki umożliwia automatyczny pomiar temperatury, bez udziału osób trzecich. Quick Temp sprawdza się już w łódzkim pogotowiu.

Urządzenie zwane Quick Temp pozwala na szybkie rozpoznanie osoby gorączkującej - zauważa ratownik medyczny Adam Stępka. - Dzięki temu umożliwi wczesne wdrożenie właściwych procedur epidemiologicznych. Dzięki temu unikniemy kontaktu pacjenta gorączkującego z pozostałymi osobami znajdującymi się w budynkach.

Detektor opracowali naukowcy z Łodzi. Pomysł na przygotowanie takiego urządzenia pojawił się w marcu, kiedy zaczęła obowiązywać kwarantanna. Teraz detektor już działa – mówi jeden z konstruktorów Łukasz Adamek. - W przypadku, gdy wykryjemy podwyższoną temperaturę, oprócz komunikatu na ekranie aktywujemy moduł alarmowy dający efekty świetlne i dźwiękowe.

Urządzenie może być wykorzystane w instytucjach użyteczności publicznej, począwszy od szpitali, po zakłady pracy, sklepy czy siłownie. Łódzkie pogotowie otrzymało sprzęt od firmy Smart Soft Solutions w prezencie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE