Najbardziej zakorkowane miasta na świecie. Na liście znalazło się 5 polskich miast

i

Autor: pixabay

Najbardziej zakorkowane miasta na świecie. Na liście znalazło się 5 polskich miast

2023-02-24 15:51

INRIX opublikował ranking najbardziej zakorkowanych miast na świecie. W zestawieniu "Global Traffic Scorecard" wzięto pod uwagę tysiąc aglomeracji. Na liście nie zabrało polskich miast. Które uchodzą za najbardziej zatłoczone?

Najbardziej zakorkowane miasta na świecie

Przedsiębiorstwo INRIX opublikowało swój coroczny raport "Global Traffic Scorecard", pokazujący które miasta na świecie są najbardziej zakorkowane. Niekwestionowanym liderem został Londyn, które mieszkańcy spędzają rocznie w ulicznych zatorach aż 156 godzin. Drugie miejsce zajęło Chicago, gdzie łączna liczba godzin spędzonych w korkach jest zaledwie o jedno oczko niższa. Na podium znalazł się także Paryż. W stolicy Francji spędza się średnio w ciągu roku 138 godzin w ulicznych zatorach. 

Najbardziej zakorkowane miasta w Polsce

W rankingu nie zbrakło także polskich miast. Zajęły one dość wysokie pozycje w liczącym 1000 pozycji zestawieniu. W galerii przedstawiamy najbardziej zakorkowane miasta w Polsce według INRIX.

Totalny paraliż w Warszawie! Wszystko stanęło. Gigantyczne korki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE