Nadchodzi lato, czas pomyśleć o naszych zwierzakach

2022-06-20 16:56
Pies i kot
Autor: pixabay.com Pies i kot

Nadchodzi lato, a wraz z nim upalne dni. Warto w tym czasie pamiętać o naszych psach czy kotach, które znoszą skwar gorzej niż my. Jak łodzianie mogą zadbać o swoje domowe zwierzęta?

- Jeśli możemy, to wychodźmy z psem wcześnie rano lub w nocy, kiedy temperatury z nieba nie dają się mocno we znaki. Dobrze jest też zrezygnować z kagańca, bo to zwierzę wentyluje się za pomocą wydychania ciepłego powietrza z organizmu. Oczywiście podstawą jest częste picie wody - tłumaczy Jacek Szulc, weterynarz.

- Koty z kolei są bardziej ciepłolubne. Zapewnijmy im cień w ich ulubionych miejscach, dodaje.

- Jeżeli chcemy dać wodę naszemu psu czy kotu, nie pobierajmy ich ze studni miejskich. To są płytkie studnie z której woda po prostu nie jest dobrej jakości. Korzystajmy z poidełek albo naszej ,,kranówki'' - wyjaśnia  Miłosz Wika, rzecznik łódzkich wodociągów.

Ważne jest żebyśmy nie poili, czy tym bardziej nie dotykali zwierząt dzikich, one doskonale sobie poradzą w swoich naturalnych warunkach.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE