Poczta Polska

Nadaliśmy więcej paczek podczas Black Week niż rok temu! Wzrost jest ogromny

2023-12-01 15:12

Poczta Polska podsumowała tegoroczny Black Week. Jak się okazuje, różnice w nadawaniu paczek przez Polaków są ogromne w porównaniu z ubiegłym rokiem. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Black Week 2023. Poczta Polska przekazała najnowsze dane

Poczta Polska poinformowała, że podczas tegorocznego Black Week liczba nadanych przesyłek wzrosła o ponad 46 procent w porównaniu do roku ubiegłego!

Szczególnie dużo paczek nadano w poniedziałek i wtorek (27 i 28 listopada).

"27 listopada odnotowano rekordową liczbę nadanych paczek. Było ich ponad 16,8 proc. więcej niż w analogicznym dniu w ubiegłym roku. Z kolei we wtorek 28 listopada Spółka odnotowała wzrost wolumenu nadanych paczek blisko o 30 proc. względem tego samego dnia z 2022 roku" - tłumaczy operator.

Black Week 2023. Skąd taki duży wzrost przesyłek?

Poczta Polska wyjaśniła, że to wszystko przez Black Friday, a następnie Cyber Monday, które przyciągają entuzjastów zakupów, poszukujących okazji i promocji. W te dni spotykamy się z wieloma promocjami, natomiast w obecnych czasach Polacy chętniej kupują przez internet.

"Zmiana trendu stanowi wyzwanie dla przewoźników, którzy muszą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dostawę paczek i zorganizować skuteczny system dystrybucji." - dodaje Poczta Polska. Zapewniła jednak, że już od kilku miesięcy przygotowuje się do przedświątecznych przesyłek.

"Otwarcie nowych hal w Ciemnem pod Radzyminem czy Opolu, montaż nowoczesnych sorterów we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie to inwestycje, które przygotowały spółkę do sprawniejszej obsługi paczek. Od 25 listopada kurierzy dostarczają paczki także w soboty" - wyjaśnia operator.

Marta Paszkin z Rolnik szuka żony kwitnie w ciąży. Zdradziła płeć dziecka i termin porodu!

Ile można zarobić przed świętami?