Na Bałuckim Rynku kwitnie handel kontrabandą. Tym razem nielegalne papierosy wywęszył pies

2022-12-14 11:59
Na Bałuckim Rynku w Łodzi kwitnie handel kontrabandą
Autor: KAS Na Bałuckim Rynku w Łodzi kwitnie handel kontrabandą

Blisko 92 tys. sztuk papierosów z przemytu, 73 kg nielegalnego tytoniu i 15 litrów alkoholu bez polskiej akcyzy skonfiskowali funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli na Bałuckim Rynku w Łodzi. W znalezieniu kontrabandy pomógł im wydatnie pies, który wywęszył papierosy ukryte w zaparkowanym samochodzie.

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej pojawili się z psem służbowym na Bałuckim Rynku w Łodzi, by sprawdzić czy na targowisku nie jest sprzedawany nielegalny towar. Podczas kontroli okazało się, że na jednym ze stoisk 34-letni mężczyzna handluje kontrabandą. Funkcjonariusze skonfiskowali mu 516 paczek papierosów bez akcyzy, 2 kg tytoniu i 3 litry nielegalnego alkoholu. Ponadto w samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli kolejne 690 paczek papierosów i ok. 10 g marihuany.

- Podczas dalszego patrolu Bałuckiego Rynku pies służbowy zwrócił uwagę funkcjonariuszy na zaparkowany samochód osobowy – poinformowała st. asp. Beata Bińczyk z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Zachowanie Furii wskazywało, że mogą się w nim znajdować wyroby akcyzowe. Podejrzenia potwierdziły się w trakcie przeszukania auta, w którym znaleziono 1370 paczek papierosów i 12 l alkoholu bez polskiej akcyzy.

Kolejne papierosy bez akcyzy i tytoń funkcjonariusze znaleźli w różnych częściach targowiska między stoiskami i pod budkami handlowymi. Łącznie KAS zabezpieczyła 91800 sztuk papierosów z przemytu, 73 kg tytoniu i 15 litrów alkoholu bez polskiej akcyzy. Wartość przejętej na Bałuckim Rynku kontrabandy szacuje się na ponad 122 tys. zł.

Narkotyki i ugodzenie nożem. Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE