MPK

i

Autor: UMŁ

Komunikacja miejska

MPK z nowymi ułatwieniami. Jakie nowości czekają na pasażerów?

2023-07-04 13:30

MPK Łódź testuje nowe rozwiązania, które mają znacząco ułatwić nam podróżowanie po mieście, szczególnie teraz, kiedy niemal na każdym kroku widzimy drogowców, którzy remontują ulice. Specjalne udogodnienia pojawiły się na razie w kilkunastu autobusach, jednak docelowo mają być we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej.

Ułatwienia dla podróżujących MPK Łódź. Co przygotowano?

Łódź sprawdza wszystkie rozwiązania, które mogą pomóc pasażerom w podróżowaniu i ułatwić codzienne korzystanie z transportu zbiorowego.

Pierwszą z nowości jest informacja o przesiadkach. Znajdziemy ją na monitorach umieszczonych pod sufitem autobusu. Gdy pojazd będzie zbliżał się do przystanku, na ekranie zobaczymy informacje o innych liniach dostępnych w tym miejscu (nie tylko na danym przystanku, ale całym węźle przesiadkowym) oraz czasie przyjazdu poszczególnych pojazdów.

Drugie udogodnienie natomiast znajdziemy na bocznych tablicach. Pojawi się tam wraz z przebiegiem trasy, znajdujących się wewnątrz autobusu czy tramwaju. Obok przebiegu trasy znajdziemy mapę z zaznaczonym na mapie Łodzi punktem, w którym obecnie się znajdujemy.

Ułatwienia dla podróżujących. Trwają prace nad kolejnym rozwiązaniem

Trwają również prace nad kolejnym rozwiązaniem, które znacząco ułatwi informowanie pasażerów o zmianach tras i objazdach. Na przystankach wykorzystywane są do tego tablice informacji pasażerskiej, natomiast aby dotrzeć z informacją do jadących już pasażerów, wykorzystane mają zostać wyświetlacze w pojazdach.

"Kobiety myślą, że są wartościowe, jeśli są szczupłe". Rozmowa z coachynią ciałoakceptacji. "Zaczęłosię"

Oto najlepsze atrakcje turystyczne na świecie według Tripadvisor