Zbiórka dla potrzebujących

i

Autor: Kinga Baryga

Mieszkańcy Łodzi nie zawiedli, cały czas przynoszą dary dla potrzebujących z Ukrainy

2022-02-25 15:16

Przynoszą całe torby rzeczy, są tam artykuły spożywcze, ubrania, koce i materace. Wszystko w związku ze zbiórką dla obywateli Ukrainy zorganizowaną przez Urząd Miasta.

Dary dla Lwowa przyjmuje Urząd Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, budynek B, kancelaria główna, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.W innych godzinach dary można zostawiać na dyżurce Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, wejście od strony pl. Komuny Paryskiej.W sobotę i niedzielę dary można przynosić w godz. 9:00 - 15:00 do Urzędu Miasta Łodzi, lub zostawiać w dyżurce Straży Miejskiej.

MATERIAŁY POTRZEBNE NA UKRAINĘ:Koce termiczneŚpiworyPoduszki do spania (pokryte folią)Materace nowe lub niezniszczone, czyste ubrania, w tym:- kurtki przeciwdeszczowe- bielizna damska- bielizna męska- bielizna dziecięcakosmetyki do mycia, mydła, żele, płyny do kąpieli itp., w tym:- pasta do zębów- szczoteczki do zębów- szczotki do włosów- wkładki higieniczne- pieluchy dla dzieci- pieluchy dla dorosłychRęczniki papieroweRęczniki z mikrofibryZestawy kuchenne wielokrotnego użytku: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki (materiał - silikon lub plastik dopuszczony do kontaktu z żywnością)Środki antyseptyczne/spirytusMaseczki wielokrotnego użytkuMaski jednorazowewoda, żywność do szybkiego gotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, konserwy, makaron, płatki do szybkiego gotowaniaZapałkiBaterieZapalniczkiŚwiece

​Punkt na Piotrkowskiej 104, w którym można zostawiać potrzebne rzeczy jest czynny przez całą dobę.