pisanie

i

Autor: pixabay.com

Maraton Pisania Listów Amnesty International z Uniwersytetem Łódzkim trwa do 20 grudnia!

2021-12-08 14:35

Napisz list i pomóż osobom niesłusznie skazanym zawalczyć o wolność! Gotowe teksty można przynosić do Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego lub wybrać się tam jutro by wziąć udział w stacjonarnym maratonie pisania.

Na święta zwróć komuś wolność lub zawalcz o sprawiedliwość. Do ​20 grudnia wraz z Uniwersytetem Łódzkim można wziąć udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, czyli w największej globalnej akcji na rzecz praw człowieka.

- W tym roku piszemy listy w intencji 10 osób — mówi organizatorka Zofia Nacewska. Już jutro (09.12) w godzinach 9-17 będzie można w grupie wspólnie napisać listy — dodaje.

Pozostałe listy napisane w domu można przynosić do Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego lub do Centrum Obsługi Studentów.

- Maraton Pisania Listów odbywa się od 20 lat dzięki zaangażowaniu setek tysięcy osób takich jak Ty, które piszą listy, podpisują petycje, organizują wydarzenia oraz wspierają organizację tej globalnej akcji - czytamy na stronie Amnesty International na Facebooku. - Prosimy wesprzyj nas w tym roku, przekaż darowiznę i pomóż tym, którzy czekają na wolność i sprawiedliwość! Twoje wsparcie pomaga nam w organizacji Maratonu i dotarcia do szerokiego grona osób, które podejmą działanie w obronie naszych bohaterów i bohaterek!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.