Majówka nad łódzkimi stawami!

i

Autor: mat. MOSiR Łódź

Majówka nad łódzkimi stawami!

2022-04-27 17:57

W długi majowy weekend będą już czynne przystanie wodne. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi uruchamia swoje obiekty w Arturówku, na Stawach Stefańskiego, Stawach Jana i na Młynku.

Wszystko jest już gotowe na rozpoczęcie sezonu. W Łodzi, od soboty, będzie można aktywnie odpocząć na nad miejskimi akwenami. Nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy wodni. 

Zapraszamy wszystkich łodzian na obiekty rekreacyjne „Stawy Jana”, „Młynek” oraz „Arturówek”, gdzie od 30 kwietnia, po przerwie zimowej, zostaną uruchomione przystanie wodne. Zachęcamy do wypożyczenia kajaków, łodzi oraz rowerów wodnych, zwłaszcza naszych różowych flamingów, które cumują na przystani „Młynek” oraz „Stawy Jana” - mówi Iwona Safianowska, wicedyrektor MOSIR w Łodzi

W Arturówku w weekend zaplanowano majówkowy festyn. Będą atrakcje dla całych rodzin, m.in warsztaty z techniki Nordic Walking oraz spacer z kijkami, gry rekreacyjne, strefa młodego piłkarza, warsztaty sztuk walki i dmuchańce. 

Bonifraterskie Centrum Medyczne w Łodzi zaprasza na spotkania ze specjalistami  Fizjoterapeuta poradzi jak dopasować ćwiczenia i aktywność fizyczną do wieku i kondycji, można też skonsultować się z dietetykiem, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i saturację. 

Dla dzieci przygotowano kącik plastyczny oraz gry, zabawy i mini teatrzyk.

Na miejscu będą też służby miejskie - policja, straż pożarna i straż miejska. Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Łodzi będą rozmawiać z mieszkańcami o bezpieczeństwie w miejscach publicznych, miejscu zamieszkania oraz podczas wypoczynku nad wodą. 

Łódzcy strażacy pokażą swoje wozy gaśnicze oraz podnośnik, a strażnicy miejscy będą znakować rowery.

Szczegóły dwudniowej imprezy są na stronie: http://www.mosir.lodz.pl/.../aktualnosci/1596-majowka-mosir

Majowka nad łódzkimi stawami!

i

Autor: mat.MOSiR Łódź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE