szkielet

i

Autor: UMŁ

znalezisko

Ludzki szkielet znaleziony podczas remontu Legionów!

2023-10-02 9:47

Trwa wielki remont ulicy Legionów. Podczas prac ostatnich prac, drogowcy wykopali ludzki szkielet, który prawdopodobnie ma ponad 50 lat. Szczątki zostały przekazane antropologom z Uniwersytetu Łódzkiego w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Drogowcy znaleźli szkielet podczas remontu Legionów

W połowie września przy zbiegu ulic Legionów i Gdańskiej odkryto jeden szkielet ludzki w stanie nieznacznie naruszonym. Archeolodzy poinformowali właściwe służby. Wydział Kryminalny Policji po oględzinach stwierdził, że szczątki są starsze niż 50 lat.

Szkielet został przekazany antropologom z Uniwersytetu Łódzkiego w celu przeprowadzenia badań. Ustalą oni przybliżony wiek, a także, jeśli to możliwe, przyczyny śmierci. Badania są obecnie w toku. Po ich zakończeniu dokonana zostanie dodatkowo analiza skrawków tkaniny znalezionych przy szkielecie.

To nie pierwsze takie okrycie

Co ciekawe, to nie pierwsze takie odkrycie na placu budowy w tej okolicy. W czerwcu podczas prac ziemnych, w pobliżu tego samego skrzyżowania, robotnicy odkopali inne ludzkie szczątki. Były one jednak tak rozdrobnione i przemieszane, że trudno było ustalić ich pochodzenie.

NAPAD NA PUNKT KONTROLNY NA TYMCZASOWYM LOTNISKU W WIELBARKU ĆWICZENIA WOT

34 imigrantów w Piotrkowie Trybunalskim! Odkryto ich przez wypadek busa

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE