Łódzkie ZOO zachęca do tworzenia zabawek dla podopiecznych ogrodu

2020-10-21 14:42
zabawki dla zoo
Autor: mat.łódzkiego ZOO

Można wykorzystać np. drewniane klocki, drabinki gimnastyczne, wiklinowe kosze, węże ogrodowe czy tekturowe pudełka. Najważniejsze, by zabawki były ekologiczne i naturalne.

Zwierzęta najchętniej bawią się zabawkami, które wydają różne dźwięki -zauważa Natalia Albińska z sekcji trenerskiej łódzkiego zoo. - Zwierzęta w zoo lubią zabawki, które wydają dźwięki, szeleszczą, ale również te, które można łatwo zniszczyć. Chętnie bawią się kartonami, z których można tworzyć różne formy czy papierowymi torbami, w których umieszczamy pokarm. Taką zabawkę zwierzę może zniszczyć i nie zrobi sobie krzywdy.

Im bardziej inteligentne zwierze, tym potrzebuje bardziej wyrafinowanych zabawek- mówi Magdalena Janiszewska z działu edukacji w łódzkim zoo. - Najchętniej bawią się nimi papugi. Na zabawki liczą również gatunki kotowate, czyli tygrysy i lwy. W nieco mniejszym stopniu zabawkami interesują się zwierzęta kopytne, ale warto podkreślić, że każda zmiana na wybiegu to rozproszenie nudy i sposób na codzienną rutynę.

Gotowe zabawki można zostawiać w specjalnym koszu przy kasach zoo. Akcja potrwa do 18 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE