Łódzkie. Uwaga! Jest ostrzeżenie przed marznącymi opadami

2022-01-12 14:01
Gołoledź sparaliżowała Łódź
Autor: BE

Od środowego wieczoru do południa w czwartek w woj. łódzkim mogą występować marznące opady powodujące gołoledź na drogach i chodnikach – ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla całego regionu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Środowe prognozy pogody dla województwa łódzkiego zawierają ostrzeżenie IMGW o marznących opadach. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy całego regionu od godz. 22 w środę do godz. 12 w czwartek.

"Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź" - przekazał w niedzielę synoptyk Lech Buchert.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE