Łódzkie. Pożar w Zduńskiej Woli. Zginęły 2 osoby, 5 zostało rannych

2023-01-13 8:47

Tragedia w Zduńskiej Woli. Pożar w jednej z kamienic w centrum miasta doprowadził do śmierci 2 osób, a 5 zostało rannych. Na miejscu pojawiło się 11 zastępów strażaków i aż siedem zespołów ratownictwa medycznego.

Doszło do tragicznego pożaru w centrum Zduńskiej Woli. Ogień przy ulicy Łaskiej pojawił się około godziny 1 w nocy.

- Obudziły mnie syreny i za chwilę zgasło światło w całej dzielnicy. Pożar było widać z moich okien więc zupełnie naturalną rzeczą było, że pobiegłem na ul. Łaską. Rzeczywiście, tragiczny finał. W kamienicy zamieszkiwało ok. 20 osób. Dwie ofiary śmiertelne, cztery osoby są obecnie w szpitalu powiatowym, stan dwóch jest niestety określany jako ciężki. Cztery osoby znalazły schronienie na ul. Dolnej w ośrodku PMOSu. Sześć osób w podstawionym przez MPK autobusie trafiło do świetlicy na ul. Kościelną do siedziby TBS-u. Wszystkie osoby zostały zaopatrzone w żywność, oczywiście też w kawę i herbatę. W tym momencie są pod opieką psychologa. Z poszkodowanymi skontaktowali się pracownicy MOPS-u. W tej chwili te osoby wypełniają wnioski o odpowiednią pomoc finansową i rzeczową. TBS w tej chwili przygotowuje mieszkania zastępcze, tak żeby można było tych ludzi bezpiecznie ulokować. W tej chwili na terenie kamienicy trwają czynności prokuratorskie. Później TBS musi wykonać błyskawiczną ekspertyzę stanu budynku. Faktycznie, wygląda to w ten sposób, że część budynku od bramy do ul. Kilińskiego jest nienaruszona, nic się nie działo. Natomiast, w drugiej części pożar strawił całe jedno mieszkanie – tłumaczy prezydent Zduńskiej Woli, Konrad Pokora.

Jak podaje expressilustrowany.pl, palić zaczęło się w mieszkaniu na drugim piętrze, gdzie przebywały 4 osoby. Żywioł zaczął się rozprzestrzeniać. Na miejsce przyjechało 11 zastępów strażaków i aż siedem zespołów ratownictwa medycznego. Łącznie ewakuowano 15 lokatorów. Mimo tego nie udało się wszystkich uratować. Zginęły 2 osoby, a 5 zostało rannych.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE