Łódzki ZUS obsłuży interesantów online

2020-10-20 14:41
porady online
Autor: Pixabay.com

Łódzki ZUS w kontaktach z mieszkańcami stawia na nowe technologie. W czasie pandemii bezpośrednie wizyty nie są wskazane, dlatego Zespół Ubezpieczeń Społecznych proponuje interesantom kontakt online.

Aby załatwić sprawę w ZUS, potrzebny jest komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem – mówi rzeczniczka Monika Kiełczyńska. -Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Podczas e-wizyty nasi eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9:00-14:30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min.

Dzień przed spotkaniem interesant otrzyma sms z przypomnieniem o e-wizycie – na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem przesłany zostanie mail. Po kliknięciu linku otrzymanego w mailu – klient połączy się z pracownikiem ZUS.

Usługa jest już dostępna w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. W województwie łódzkim ruszy w listopadzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE