Łódzki start-up rozliczy podatki posiadaczom kryptowalut

2022-05-26 15:11
kryptowaluty
Autor: Pixabay.com

W Polsce mamy około czterech milionów użytkowników kryptowalut. Właśnie z myślą o nich łódzka firma przygotowała aplikację, dzięki której można szybko rozliczyć się z fiskusem.

Dzięki aplikacji nikt nie zgubi się w podatkach, co pozwoli uniknąć problemów z fiskusem. Jak działa aplikacja? - Aktualne zobowiązania podatkowe można sprawdzić w każdej chwili za pomocą dowolnego urządzenia – wyjaśnia Bartosz Milczarek, CEO Cryptiony. - Wystarczy pobrać swój raport podatkowy. Dzięki Cryptiony oszczędza się czas i środki finansowe do tej pory wydawane na tradycyjne metody rozliczania transakcji. Jedyne co trzeba zrobić, to wprowadzić dane podatkowe do deklaracji PIT-38 (sekcja E). Deklarację można wypełnić osobiście lub przekazać do wypełnienia do biura rachunkowego.

Wystarczy założyć konto użytkownika na platformie Cryptiony. Następnie wprowadzić historię transakcji, np. poprzez integrację z giełdami kryptowalut przez API i historia transakcji będzie pobrana przez aplikację z giełd krypto walutowych w ciągu sekund. Dostępny będzie również raport podatkowy z wyliczonymi zobowiązaniami podatkowymi. Zobowiązania podatkowe można śledzić na bieżąco w aplikacji - dzięki połączeniu z giełdami przez API transakcje synchronizują się cyklicznie. Dla użytkowników handlujących okazjonalnie (do 10 transakcji fiat na rok) dostępny jest darmowy plan.

Łódzki start-up Cryptiony, który automatyzuje rozliczenie podatku od kryptowalut, otrzymał tytuł oraz statuetkę Start-up Roku podczas Gali Rozdania Nagród Invest Cuffs 2022.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE