bionanopark łódź

i

Autor: Grzegorz Mnich

Wolontariusze poszukiwani! Łódzki Bionanopark szuka chętnych, którzy pomogą przy szczepieniach

2021-04-16 14:48

Chcesz pomóc przy szczepieniach? Teraz masz na to niepowtarzalną szansę. Łódzki Bionanopark poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji akcji powszechnych szczepień. Zgłosić się może każdy, kto ukończył 18 lat. Jakie konkretnie zadania do wykonania będą mieli wolontariusze? Sprawdził to nasz reporter.

Teren Bionanoparku przy ul. Dubois jest dość duży, jest tam sporo różnych budynków, dlatego - jak mówi Edyta Bąk z łódzkiego Bionanoparku - wolontariusze przydadzą się choćby do kierowania pacjentów we właściwe miejsca.

– Każdego dnia będzie tu szczepionych nawet 500 osób, to duże wyzwanie logistyczne, dlatego do sprawnego przeprowadzenia szczepień potrzebni są wolontariusze - zaznacza. - Będą oni rozdawali pacjentom ankiety, wskażą im drogę do gabinetu lekarskiego oraz poczekalni po szczepieniu.

Bionanopark przeszkoli wolontariuszy, zapewni im też ubrania ochronne. Dla chętnych spółka proponuje też elastyczne godziny udziału w akcji.

Powszechny punkt szczepień pracował będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 20. Jeśli ktoś pracuje czy się uczy, może pomóc choćby w ciągu kilku godzin – dodaje Edyta Bąk.

Bionanopark od początku włączył się w akcję szczepień. Spółka proponowała też, by usytuować  na jej terenie magazyn szczepionek dla miasta i województwa. Bionanopark jako jednostka badawcza wyposażony jest bowiem  w certyfikowane zamrażarki niskotemperaturowe

Powszechny punkt szczepień w Bionanoparku ma ruszyć 25 kwietnia. Podobne punkty uruchomione też zostaną w Hali Sportowej MOSiR i w Sport Arenie.

Raport z anteny 16.04, godz.10