Łódzka fundacja stara się o zwierzakobus. Trzeba wygrać konkurs

2021-11-29 16:24
kot
Autor: fundacja Przytul Kota

Zbierają datki na zakup zwierzakobusa. Łódzka fundacja Przytul Kota bierze udział w ogólnopolskim konkursie, w którym do wygrania jest pięć ambulansów przystosowanych do przewozu chorych zwierząt.

Fundacja pomaga bezdomnym i wolnożyjącym kotom. – Zwierzakobus będzie pełnił funkcję ambulansu dla zwierząt. Wewnątrz jest dużo miejsca, bo auto jest takim większym busem, w którym bez problemu zmieszczą się klatki żywołapki i klatki kamelowe – wyjaśnia   Natalia Turek z fundacji Przytul Kota.

Zwierzakobus jest niezbędny do przewożenia chorych i rannych zwierząt do specjalistycznych lecznic, których trzeba szukać zwykle daleko poza Łodzią. Do tej pory fundacja wykorzystywała w tym celu prywatne samochody, co osłabiało mobilność i szybkość reagowania, bo nie wszyscy pracownicy i wolontariusze dysponują autami. Właśnie w okresie jesienno -zimowym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem zwierząt.

W konkursie ważne jest, by datki - nawet symboliczne - wpłaciła jak największa liczba osób. Konkurs organizowany przez Fundację Ratujemy Zwierzaki potrwa do połowy grudnia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE