Łódź znów dofinansuje In Vitro!

2021-02-09 23:57
Łódź znów dofinansuje In Vitro!
Autor: mat.UMŁ

Dzięki miejskiemu programowi urodziło się już 258 dzieci, a kolejne są w drodze. Właśnie ruszyła kolejna edycja.

Miejski program In Vitro rozpoczął się pięć lat temu. Z inicjatywą by miasto finansowo wspierało pary, które starają się o dziecko wystąpili ówcześni radni, a dziś wiceprezydenci miasta Małgorzata Moskwa Wodnicka i Adam Wieczorek. W programie, który był realizowany od 2016 do 2020 roku urodziło się 258 dzieci. Wśród nich jest 15 par bliźniąt. 

- Łódź nadal będzie wspierać miejski program In Vitro. Miasto chce pomagać parom, które borykają się z niepłodnością. Jesteśmy szczęśliwi, bo wielu rodzinom udało się pomóc. Na spotkaniach widzimy radość rodziców, którzy wreszcie doczekali się na swoje upragnione potomstwo – mówi wiceprezydent Małgorzata Moskwa Wodnicka. 

Łódź znów dofinansuje In Vitro!
Autor: mat.UMŁ

Program miał bardzo dużą, bo prawie 47-procentową skuteczność.  - Każde narodziny dziecka to wielkie szczęście dla jego rodziców, dziadków, dla całych rodzin. Codzienna radość z bycia rodzicem to spełnienie marzeń dla par, które od dawna czekały na dziecko - mówi wiceprezydent Adam Wieczorek

Łódź znów dofinansuje In Vitro!
Autor: mat.UMŁ

Tak jak w poprzedniej edycji miasto będzie dofinansowywać trzy próby. Pary, które podchodziły do in vitro w poprzednim programie, będą mogły skorzystać z nowej edycji, jeśli tak zdecyduje lekarz.

Łódź znów dofinansuje In Vitro!
Autor: mat.UMŁ
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE