Wyjątkowa atrakcja

Łódź jest już gotowa na święta! Przy Piotrkowskiej stanęła wielka atrakcja [ZDJĘCIA]

2023-11-20 17:01

Łódź startuje z przygotowaniami do wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Świadczy o tym zmieniająca się wizytówka miasta – ulica Piotrkowska. Przy Pasażu Schillera stanęła wielka choinka, a wzdłuż ulicy montowane są specjalne instalacje.

Już stoi, , jeszcze nie oficjalnie, nie w całej krasie bo bez światełek . A mowa o ogromnej choince w centrum Łodzi.

- Choinka wróciła do Pasażu Schillera, bo już kiedyś tutaj stała. Tak pięknie wyremontowana przestrzeń sprawiła, że musieliśmy podjąć taką decyzję, więc choinka już stoi i czeka na odpalenie 1 grudnia o godz. 19:00 - mówi dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń Piotr Kurzawa.

Rozświetlenie choinki i iluminacji na Piotrkowskiej to wydarzenie, które przyciąga tłumy.To też okazja, aby wspomóc łódzkie fundacje i instytucje, które pomagają dzieciom.

- Możliwość odpalenia choinki wystawiamy na licytację w celach charytatywnych. W poprzednich latach zdecydowaliśmy, aby dochód z licytacji trafił do „Domu w Łodzi”, później do hospicjum na ul. Łupkowej, a w tym roku dajcie nam jeszcze chwilę i zdecydujemy, która to będzie z instytucji – dodaje Piotr Kurzawa.

Na ulicy Piotrkowskiej trwa rozwieszanie świątecznej iluminacji. W tym roku będą to to same dekoracje, które znamy. Umowa jest podpisana na trzy lata. A świąteczna Piotrkowska będzie nas cieszyć od 1 grudnia do połowy lutego.

MPK Łódź wycofuje kultowe tramwaje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE