LMF

i

Autor: Łódź.pl

Wydarzenia

Light Move Festival 2023. Gdzie odbędą się mappingi w Łodzi?

2023-09-29 15:49

Już w najbliższy weekend odbędzie się największy festiwal światła w Polsce. Light Move Festival rozpocznie się w piątek, 29 września i potrwa do 1 października. Sprawdźcie, gdzie dokładnie w tym roku odbędą się mappingi. Nie zabraknie niespodzianek!

Light Move Festival 2023. Data

Wraca jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie kulturalnej Łodzi. Już 29 września 2023 roku rozpoczyna się kolejna edycja "Light Move Festival". Tegoroczne hasło festiwalu brzmi "Szukając szczęścia" i, jak wyjaśniają organizatorzy, nawiązuje to do 600. urodzin Łodzi, ponieważ właśnie tym tropem tłumy miłośników kinetycznej sztuki światła z całego kraju, będą odkrywać piękno naszego miasta.

Light Move Festival 2023 potrwa do niedzieli, 1 października.

Light Move Festival 2023. Gdzie odbędą się mappingi?

Podczas wydarzenia nie zabraknie wyjątkowych, zapierających dech w piersiach mappingów. Odbędzie się również zupełna nowość, a mianowicie mapping w środku budynku! Oto tegoroczne lokalizacje mappingów podczas Light Move Festival:

 • Artysta: Leslie EpszteinMiejsce: Hala Maszyn EC1 Łódź  

  ZMYSŁ(Y) to projekt, którego celem jest połączenie człowieka z jego otoczeniem. Francuska artystka Leslie Epsztein zabierze widzów w abstrakcyjną podróż pełną dźwięków i kolorów. Pokaz odbędzie się w zabytkowej, postindustrialnej Hali Maszyn EC1 Łódź. To jedyne takie wydarzenie podczas Light Move Festival 2023. Doświadczenie immersyjne zapewni wyświetlenie projekcji w 270 stopniach z 13 projektorów. Projekcja będzie wyświetlana w 15 minutowych cyklach.

  Bilety dostępne na Going oraz Empik bilety. Cena online : 25zł Cena na miejscu : 30zł

 • Artysta: Romera Diseño e Infografia Miejsce: ul. Piotrkowska 147/149Powstała w Madrycie grupa Romera Diseño e Infografia przedstawi Łódź oczami czasu, postępu i sztuki. Tak organizatorzy Light Move Festival 2023 zapowiadają ten pokaz: "Ślad łódzkiej historii odbity w siatkówce. Doświadcz obrazu poprzez emocje. Ciesz się kształtem, kolorem i muzyką przekształconym w świetlny pokaz. Zobacz historię Łodzi widzianą oczami hiszpańskich artystów".

 • Artysta: Decide KitMiejsce: Piotrkowska 71 

  Projekt Light.Hope.Happiness. przygotuje grupa artystów z Tajlandii, specjalizująca się w projektowaniu ruchomych grafik. O mappingu przygotowanym na Light Move Festival 2023 mówią tak: "Gdy zapala się światło, czujemy nadzieję. Nadzieja ożywia naszą duszę, więc kiedy rozświetlają się światła na całym świecie, ich moc prowadzi Was ku szczęściu, którego pragną".

 • Artysta: Radu IgnatMiejsce: Piotrkowska 53 

  Szczęście często kojarzone jest z amuletami i kolorami. Ta opowieść to hołd dla piękna architektury i symboliczny taniec barw, symboli szczęścia i natury. To niezapomniane doświadczenie wizualne, które ma pozostawić po sobie wrażenie harmonii, piękna i radości. Twórca pokazu Radu Ignat jest zawodowym artystą wizualnym, członkiem Związku Artystów Plastyków z Rumunii. Od ponad 20 lat zajmuje się rzeźbą oraz grafiką 3d. Tworzy również instalacje wizualne i mappingi wideo.

 • Artysta: Sebastian JachimowiczMiejsce: Kościół Podwyższenia Św. Krzyża, ul. Sienkiewicza 38 

  Mapping będzie próbą przedstawienia tego, czym dla ludzi może być szczęście i jak różne są jego oblicza. Dla jednych to materialny przepych i bogactwo, dla innych zachwyt pierwszą miłością lub wolność wyboru w kierowaniu własnym losem. Mapping pokaże oblicza szczęścia, z którymi spotykamy się codziennie i które przybierają inną postać dla każdego z nas. Autorem jest Sebastian Jachimowicz, twórca multimedialny, który w swojej twórczości wychodzi daleko poza oczywistą treść, kocha symetrię i równe podziały.

Poniżej prezentujemy również mapkę z dokładnymi lokalizacjami pozostałych atrakcji.

LMF

i

Autor: Łódź.pl
Justyna Gradek wypoczywa na Bali i wywołała burzę w sieci. Co się dzieje z jej ręką?

Odrestaurowana willa Majewskiego przy ul. Włókienniczej w Łodzi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE