Lidl otwiera pierwszy sklep na lotnisku. Pasażerowie będą mogli robić zakupy przed odlotem

i

Autor: pixabay, archiwum serwisu

Zakupy

Lidl otwiera pierwszy sklep na lotnisku. Pasażerowie będą mogli robić zakupy przed odlotem

2023-10-23 14:56

Niemiecka sieć dyskontów Lidl wchodzi na rynek lotniczy. Dzięki temu pasażerowie będą mogli zrobić zakupy tuż przed odlotem. Pierwszy sklep Lidla zostanie otwarty na hiszpańskim lotnisku Madryt-Barajas.

Lidl otwiera pierwszy sklep na lotnisku

Lidl już wkrótce otworzy swój pierwszy sklep na lotnisku. Pasażerowie odlatujący z hiszpańskiego lotniska Madryt-Barajas będą mogli robić zakupy w dyskoncie należącym do niemieckiej sieci. To efekt przetargu ogłoszonego w ubiegłym roku przez operatora hiszpańskich portów lotniczych AENA, w którym wzięło udział kilka znanych sieci spożywczych. Jak informuje portal fly4free.pl, oferta Lidla, opiewająca na kwotę ponad 14 mln euro, przewyższyła propozycje złożone przez sieci Aldi i Ahorramas.

W ramach kontraktu Lidl ma zyskać prawo do powierzchni sklepowej na terenie lotniska Madryt-Barajs, a czas trwania umowy ma wynosić 30 lat od momentu podpisania dokumentów.

Gdzie pasażerowie zrobią zakupy przed odlotem?

Co istotne, choć dyskont ma powstawać przede wszystkim z myślą o pasażerach, nie będzie zlokalizowany w terminalu, lecz w kompleksie Airport City madryckiego lotniska. Sklep ma się znajdować w odrębnym budynku z własnym parkingiem.

Data otwarcia Lidla nie jest jeszcze znana. Niemiecka sieć musi pozyskać wymagane licencje i pozwolenia. Lidl w porcie lotniczym Madryt-Barajas nie będzie jednak pierwszym marketem działającym na terenie lotniska w Hiszpanii. Pionierem w tej kwestii została sieć Spar, która otworzyła w 2015 roku market na lotnisku Gran Canaria.

To najpiękniejsze plaże na świecie. "Trafią prosto na Twoją listę marzeń"

Włodzimierz Guja z Jaworzna ma samolot TS11 Iskra w ogródku.