Leśnicy pokazali film. Ten widok może przerażać!

2022-07-05 11:14
Leśnicy pokazali film. Ten widok może przerażać!
Autor: Pixabay/FB Lasy Państwowe

Lasy Państwowe na facebookowym profilu opublikowały film, na którym można zobaczyć węża. Sam widok może przerazić. Zdecydowanie nikt z nas nie chciałby spotkać się z takim okazem, np. podczas spaceru po lesie. Jak możemy przeczytać opisie nagrania -Taki widok powoduje pojawienie się gęsiej skórki – ocenili leśnicy.

Myślę, że dla większości osób taki widok powoduje pojawienie się gęsiej skórki. Często już sam wygląd i zachowanie węży jest dość niepokojące, zarówno dla ludzi, jak i innych zwierząt. Dodatkowo syczenie i częste wsuwanie i wysuwanie języka tylko to wrażenie potęguje – czytamy na Facebooku Lasów Państwowych. Tam opublikowano film ze spotkania z wężem. Gadem, na którego natknęli się leśnicy jest zaskroniec. Zobaczcie sami:

Leśnicy pokazali film. Ten widok może przerażać, ale nie powinien

Syczenie i groźny wygląd w przypadku zaskrońca może przerazić, ale nie jest to wąż, którego ukąszenie może skończyć się dla nas poważnymi konsekwencjami. Jest to gatunek niejadowity. Leśnicy z LP tłumaczą także, dlaczego te zwierzęta „wymachują” swoim językiem, co tylko potęguje nasz strach.

- Narząd Jacobsona, to organ w kształcie dwóch jamek, położony na sklepieniu podniebienia. Będący w ciągłym ruchu i najczęściej rozdwojony język zbiera cząsteczki zapachu z powietrza i przenosi je wprost do tego narządu. Żeby więc poczuć ofiarę nie wystarczy tylko wdech i wydech – wyjaśniają.

Kopnął kota tak mocno, że zwierzę wyleciało w powietrze

Jak rozpoznać zaskrońca?

Zaskrońca najłatwiej poznać go po żółtych i charakterystycznych dla tego gatunku plamkach za skroniami.

- Zdecydowanie nie powinniśmy się go bać i nie powinniśmy również go straszyć. W sytuacji stresowej zaskrońce potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach, który odstrasza nieprzyjaciela (taki trochę zapach odchodów) – tłumaczą leśnicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE