Legendarny Charles Lloyd i jego superkolektyw The Marvels zainaugurowali w Wytwórni 15 Letnią Akademię Jazzu!

2022-07-05 23:42
Letnia Akademia Jazzu
Autor: AurikaAdamczyk

- Ten koncert to była petarda, niesamowite przeżycie – mówili widzowie, którzy przyszli na pierwszy koncert 15 edycji LAJ. Letnia Akademia Jazzu to uznany festiwal, podczas którego na scenie Wytwórni występują wybitni przedstawiciele jazzu z Polski i zza granicy. Do Łodzi przyjeżdżają legendy polskiego i światowego jazzu, znani i cenieni muzycy tego gatunku, a także debiutanci.

15. Letnią Akademię Jazzu otworzył Charles Lloyd&The Marvels. W skład kolektywu, oprócz lidera, wchodzą tuzy światowego jazzu: gitarzysta Bill Frisell, kontrabasista Reuben Rogers, perkusista Kendrick Scott oraz gitarzysta Greg Leisz. Łódzka publiczność entuzjastycznie przyjęła znakomitych artystów.

Czekałem na koncert Charlesa Lloyda od dwóch lat. To jest wybitny muzyk i wyjątkowo ciekawa osobowość.

 Niesamowici artyści. Giganci. Zaczarowali całą widownię.To był fantastyczny koncert, a Charles Lloyd i Bill Frisell na żywo to było moje marzenie.

Fantastyczne doznania, mistrzowie w każdym calu. Było pięknie, dużo klimatycznej muzyki, jesteśmy zachwyceni, była niesamowita energia, świetnie zobaczyć takie legendy na żywo.

 To była petarda na otwarcie Letniej Akademii Jazzu. Fantastyczne, że takie wielkie światowe gwiazdy przyjeżdżają do nas do Łodzi i do Wytwórni - mówili widzowie.

Stali bywalcy podkreślają, że nie wyobrażają sobie lata bez jazzowych koncertów w Wytworni. Spotykają się tu wszystkie pokolenia miłośników jazzu.

Tu zawsze jest wspaniały jazz, fantastyczni wykonawcy i niepowtarzalny klimat.

Co roku jesteśmy, umawiamy się na te koncerty z przyjaciółmi i czekamy na nie cały rok. No Letniej Akademii Jazzu od lat spotykamy te same osoby, prawie wszyscy znają się z widzenia, a jak dochodzi ktoś nowy to też staje się bywalcem.

Przez te wszystkie lata zdążyliśmy się zaprzyjaźnić, po koncertach nie możemy się rozstać i rozmawiamy, wymieniamy wrażeniami. Stworzyliśmy tutaj taką cudowną społeczność kochających jazz, a atmosfera w Wytwórni jest niepowtarzalna.

Festiwal będzie umilać wakacyjne wieczory miłośnikom jazzu aż do 25 sierpnia.

Następny koncert - 14 lipca - będzie podsumowaniem warsztatów INTL Jazz Platform, na których spotkają się młodzi muzycy z różnych krajów Europy. Na ich zakończenie zaplanowano koncert finałowy uczestników warsztatów. W drugiej części wystąpi Trondheim Jazz Orchestra.

11 sierpnia na scenie Wytwórni wystąpi trio Zu/Le/Ja, Następnie koncert zagra Aga Zaryan.

18 sierpnia na scenie pojawi się Malina Midera Quartet. Tego samego wieczoru wystąpi też Dominik Wania Solo,

Koncert finałowy 15. Letniej Akademii Jazzu zaplanowano 25 sierpnia. Wtedy na scenie pojawi się Marek Pospieszalski Oktet z projektem Polscy Kompozytorzy XX wieku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE