Kurator oświaty przeciwny zwolnieniom pracowników szkół

2021-04-13 15:10
szkoła w pandemii
Autor: Pixabay.com

Zwolnienia pracowników niepedagogicznych dokonywane w pandemii mogą być w konsekwencji niebezpieczne dla zdrowia uczniów - uważa łódzki kurator oświaty. Dlatego apeluje do władz Łodzi o wycofanie się z zapowiedzi redukcji personelu.

Gdy uczniowie powrócą do szkolnych ławek, potrzebny będzie personel, który zajmie się odkażaniem i dokładnym sprzątaniem pomieszczeń - argumentuje kurator oświaty Waldemar Flajszer. -Niezbędne będą panie sprzątaczki, woźni, obsługa kuchni, sekretariat. Trzeba będzie po każdej godzinie lekcyjnej dokładnie dezynfekować sale, klamki, korytarze. Kto miałby to robić, jeśli personel zostanie zredukowany.

Zdaniem kuratora, nieprawdą jest, że Łódź otrzymuje niewystarczającą subwencję na oświatę. – Subwencja oświatowa dla Łodzi od 2016 r. wzrosła o ponad 165 mln zł. Dochody własne  Łodzi wzrosły w tym czasie o ponad pół miliarda zł.

Zwolnienia w łódzkich szkołach mają objąć nawet 500. pracowników  obsługi i administracji. Miasto tłumaczy, że o redukcji etatów decydować będą dyrektorzy poszczególnych szkół. Związkowcy z łódzkiej Solidarności Oświaty zapowiadają skierowanie sprawy zwolnień do prokuratury. Przeciwne redukcjom jest też ZNP.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE