Ktoś porzucił trzy szczeniaki na ulicy. Policjanci zaopiekowali się pieskami ZDJĘCIA

2021-09-14 11:28
Ktoś porzucił trzy szczeniaki na ulicy. Policjanci zaopiekowali się pieskami
Autor: mat. policji

Trzy porzucone małe pieski błąkały się tuż przy ul. Objazdowej w Kutnie. Na szczęście dla szczeniaków, jeden z przechodniów poinformował o tym policję. Mundurowi nie tylko zaopiekowali się pieskami i nakarmili je, ale też od razu znaleźli dla nich nowe domy. Kutnowska policja wyjaśnia sprawę. Za porzucenie psa grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 13 września, około godziny 9:00.

- Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że przy ul. Objazdowej w Kutnie biegają trzy szczeniaki - czytamy w komunikacie. - Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację. Funkcjonariusze zastali trzy malutkie pieski biegające przy drodze i osobę zgłaszającą. Nieopodal w krzakach znajdowało się również kartonowe pudełko wyścielone materiałem.

Pomimo prób ustalenia okoliczności porzucenia psiaków, policjantom nie udało się tego dnia dotrzeć do właściciela zwierząt.

- Porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 - informują policjanci.

Kutnowscy policjanci wyjaśniają, jak doszło do porzucenia szczeniąt. Sprawca musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

- Mundurowi obecni na interwencji nie mogli przejść obojętnie wobec bezbronnych zwierzaków - relacjonują. - Pieski skradły serca kutnowskich policjantów i jeszcze tego samego dnia dwa z nich trafiły do domów policjanta i policjantki, którzy byli na interwencji. Trzecim szczeniakiem zaopiekował się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie mł.insp. Paweł Ciechanowski.

W poniedziałek chciał popełnić samobójstwo, w sobotę zamordował ojca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE