Koronawirus Łódzkie 30.04. Jak dużo zachorowań przed majówką? Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-04-30 10:40
koronawirus
Autor: geralt/Pixabay.com

Koronawirus Łódzkie. W piątek, 30 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poda najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak wygląda sytuacja epidemiczna przed majówką? Jak dużo nowych przypadków w regionach? Ile zakażeń w Łódzkiem? Tu znajdziesz najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus Łódzkie 30.04.

6 796 nowych zakażeń. W piątek, 30 kwietnia, po godz. 10, poznaliśmy najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Zmarło 429 chorych.

W czwartek, Ministerstwo Zdrowia przekazało: badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 8427 osób. Najwięcej przypadków na Śląsku – 1328. Zmarło też 541 chorych z COVID-19.

Ile zakażeń w Łódzkiem? Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 523 nowych zachorowaniach w Łódzkiem.

W czwartek, w regionie odnotowano 561 nowych zakażeń koronawirusem.

Koronawirus. Szczepienia przeciw covid-19 obowiązkowe?

- Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw COVID-19, jeżeli inne metody zawiodą. Ten temat jednak nie pojawił się jeszcze na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze - powiedział w piątek prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19.

- Obowiązkowo oznacza to, że koszty szczepień pokrywa państwo i uruchamia takie, czy nie inne środki nacisku, jeśli obywatel się nie zaszczepi. Pierwszą część tego warunku mamy już spełnioną, ponieważ koszty szczepienia są pokryte przez państwo, przez nas, podatników - dodał profesor.

Raport z Anteny 29.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE