Konstantynów Łódzki nie ma ani jednego psa w schronisku!

2022-01-21 15:13
Pies
Autor: pixabay.com Pies

W Konstantynowie Łódzkim nie ma bezdomnych psów i kotów! W schronisku w Jesionce, z którym miasto ma podpisaną umowę, nie przebywa już żadne zwierzę. To efekt wielu działań, między innymi sterylizacji i kastracji czworonogów.

W tym mieście nie ma bezdomnych zwierząt!Chodzi o Konstantynów Łódzki i schronisko w Jesionce, w którym nie ma już żadnych bezpańskich kotów i psów.

- Zaadoptowane zostały nawet te czworonogi, które na dom czekały kilkanaście lat — mówi Robert Jakubowski Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

- W ostatnich latach dom znalazło ponad 500 zwierząt, ale adopcje to nie koniec naszych działań — dodaje burmistrz. - Stawiamy na sterylizację i kastrację wszystkich czworonogów. Oferujemy specjalne dofinansowania tych zabiegów.

Zwierzęta znalazły nowe domy nawet za granicą, między innymi w Holandii. Co roku organizowany jest także Piknik na Cztery Łapy, który ma popularyzować adopcje zwierząt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE