Koniec z darmowym bagażem podręcznym. Pierwsze linie lotnicze podnoszą opłaty

i

Autor: pixabay

Podróże

Koniec z darmowym bagażem podręcznym! Pierwsze linie lotnicze podnoszą opłaty

2023-07-02 7:25

Pierwsze linie lotnicze likwidują bezpłatny bagaż podręczny. Pasażerowie, którzy będą chcieli wziąć ze sobą na pokład mały plecak, będą musieli za niego zapłacić. Niewykluczone, że bezpłatny bagaż podręczny zniknie już wkrótce także z oferty innych przewoźników.

Linie lotnicze likwidują darmowy bagaż podręczny

Do tej pory niewielką torbę podróżną lub mały plecak można było bezpłatnie zabrać sobą na pokład samolotu, niezależnie od linii lotniczych. Co prawda, wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego różnią w zależności od przewoźnika. Przykładowo, w liniach Ryanair bagaż o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm wliczony jest w taryfę podstawową, a zatem nie trzeba za niego dodatkowo płacić. U konkurencji, czyli w liniach Wizzair, darmowy bagaż nie może przekraczać wymiarów 40 cm x 30 cm x 20 cm. 

Teraz pierwszy przewoźnik zdecydował się na wycofanie z oferty darmowego bagażu podręcznego. Mowa o fińskich liniach Finnair, zaliczanych do najstarszych na świecie. Narodowy przewoźnik Finlandii zapowiedział zmiany w podstawowej taryfie, które wejdą w życie od czerwca. Co się zmieni?

Finnair - jaki bagaż można wziąć za darmo na pokład?

Od czerwca taryfa Superlight zastąpi dotychczasową Economy Light. Nowa taryfa nie oznacza, że na pokład nie będzie można wnieść niczego, bez uiszczenia opłaty. Dozwolona będzie jednak mała, płaska torebka o wymiarach 40 cm x 30 cm x 15 cm, która będzie musiała zmieścić się pod fotelem. Natomiast bagaż o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm, który do tej pory był darmowy, będzie od czerwca płatny. 

Jak podkreślają linie lotnicze, celem wprowadzenia nowych przepisów jest potrzeba usprawnienia podróży.

- Celem zmian, które obecnie wprowadzamy, jest płynniejsze wejście na pokład, punktualne odloty i komfort podróży na pokładzie naszych lotów dla wszystkich. Nadmiar bagażu podręcznego na pokładzie jest znanym problemem, wpływającym zarówno na punktualność, jak i komfort podróży, a my regularnie otrzymujemy informacje zwrotne na ten temat od naszych klientów i personelu - mówi Valtteri Helve, dyrektor ds. oferty produktowej w Finnair.

Planujesz wakacje? W tym krajach jest obecnie najtaniej

Zamiast pokazów odpłatne loty śmigłowcem. Wielka klapa na Wawerskim Pikniku Lotniczym
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE