MPK

i

Autor: Redakcja

MPK Łódź

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy MPK. Pasażerowie wściekli

2023-08-18 16:35

Zmiany w rozkładzie jazdy łódzkiej komunikacji miejskiej są w ostatnim czasie normą. Teraz, od 26 czerwca inaczej pojedziemy liniami 60D, 85, Z3, Z7, 96C, N1A/B i N5A/B, nie pojedziemy natomiast wcale autobusami 53D, 84A, 96A i 96B. A to nie koniec. Kolejne zmiany już od 1 lipca. Szczegóły poniżej.

Rozkład jazdy MPK. Zmiany od 26 czerwca

MPK Łódź poinformowało w mediach społecznościowych o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu. Od 26 czerwca:

 • Zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 96C oraz zawieszone zostanie kursowanie linii 96A i 96B
 • Nie będą realizowane kursy szkolne na liniach 53D (od 3 lipca br. linii 88D) i 84A. W godzinach odjazdów kursów szkolnych autobusy pojadą podstawową trasą wskazanego wariantu

 • Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii 60D, 85, Z3 i Z7 oraz status poniższych przystanków z obligatoryjnych na "na żądanie":

  - Warszawska – Centralna (1249, 1255);

  - Warszawska – Słowicza (1728, 1729);

  - Warszawska – Dw. Łódź Warszawska (1257, 1927);

  - Warszawska – Deczyńskiego (1931, 1932);

  - Warszawska – Irysowa (1930, 1933).

 • Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii N1AB i N5AB

Rozkład jazdy MPK. Zmiany od 1 lipca

Inny rozkład jazdy pojawi się również od 1 lipca.

 • Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii 53A, 54A, 54B 82A, 82B, Z7 oraz trasa i rozkład jazdy autobusu linii 53B (zakończenie remontu w Brzezinach)

  linia 53B: GŁOWACKIEGO (BRZEZINY) – Głowackiego, Przedwiośnie, Sienkiewicza, Frycza-Modrzewskiego, Wojska Polskiego, Lasockich, Traugutta, Kościuszki, Łódzka, Paprotnia, Lipiny, Teolin, Natolin, Łódź: Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Uniwersytecka, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA

  Zmiana trasy w podanym kierunku jazdy.

Wioska słowiańska w parku na Zdrowiu w Łodzi

Zmiany w rozkładzie jazdy. Pasażerowie wściekli

Pod postem w mediach społecznościowych rozpętała się burza komentarzy. Łodzianie są wściekli, że co chwilę pojawiają się zmiany w rozkładzie jazdy MPK.

"Ileż razy można zmieniać rozkłady jazdy, zabierać tramwaje i autobusy???? A migawki też może zawiesimy na okres nie tylko wakacji ale i całych robót w Łodzi???"

"Dlaczego zmienić najlepiej zlikwidować"

"Wczoraj znowu się wykoleił tramwaj na Zachodniej i nie jeździły tramwaje w stronę Zgierza, autobusy spóźniają się notorycznie w stronę Radogoszcza zachodu. A bilety i migawki drogie. Mimo, że rzadko korzystam z łódzkiego mpk, ale zdarza mi się korzystać to czasem zastanawiam się jak jechać i czy dojadę w miejsce do którego potrzebuję."

-grzmią internauci.

Utknął pod maską samochodu. Po interwencji zyskał nowy dom

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE