Sezon grzewczy w Polsce 2022/23. O ile wzrosną rachunki za ogrzewanie?

i

Autor: Unsplash Sezon grzewczy w Polsce 2022/23. O ile wzrosną rachunki za ogrzewanie?

Kolejne podwyżki za ogrzewanie i wodę w Łodzi. Ile wyniosą?

2022-09-07 12:14

Polacy mocno odczuwają skutki inflacji. Mimo to, ceny wciąż rosną. Kolejne podwyżki pojawiły się w Veolii Energia w Łodzi, która zaopatruje mieszkańców w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Jak wpłynie to na nasze portfele?

Podwyżki cen za wodę i ogrzewanie

Firma Veolia Energia, która dostarcza do większości bloków i kamienic w Łodzi ciepłą wodę i centralne ogrzewanie, podniosła ceny swoich usług. Stało się tak przede wszystkim ze względu na rosnące ceny na rynku paliw. Ceny i stawki opłat w rozliczeniach z odbiorcami wzrosły aż o 18,58 procent. Spółdzielnie jednak nie wiedzą jeszcze, ile faktycznie będą musieli płacić lokatorzy.

Koszt ten też będzie zależny od konkretnego miejsca, ponieważ część mieszkańców Łodzi płaci według odczytów z podzielników, natomiast inni tylko według powierzchni mieszkania.

Co się stało z rowerami miejskimi? Łódzkie stacje święcą pustkami

To nie pierwsze podwyżki w tym roku

Warto podkreślić, że nie są to pierwsze podwyżki cen za ogrzewanie w tym roku. Pierwszy raz koszt usług Veolia Energia podniósł się już w styczniu. Podwyżka wyniosła wtedy 2,04 procent. Od tej pory, koszty ponoszone przez mieszkańców wciąż regularnie rosną. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE