Kadra łyżwiarska będzie trenować pod okiem łódzkich choreografów!

2021-02-03 19:51

Już 8 lutego pary reprezentujące polską Kadrę Narodową Łyżwiarstwa Figurowego na lodzie przyjeżdżają na zgrupowanie do naszego miasta.

To w Łodzi łyżwiarze będą szlifować swoje taneczne umiejętności. Pomoże im w tym prof. Jacek Owczarek, prezes fundacji „Materia”. Pary będą się szkolić w technikach tańca nowoczesnego, jazzowego, hip hopu. 

- Podczas warsztatów  prowadzonych przez wykładowców Instytutu Choreografii i Technik Tańca w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, młodzi łyżwiarze będą szlifować swoje umiejętności taneczne. Polskie pary, na co dzień trenujące pod kierunkiem Sylwii Nowak, będą się szkolić w technikach tańca nowoczesnego, jazzowego, hip hopu, pilatesu. Pojawią się też elementy tańca argentyńskiego oraz zajęć z rytmiki - mówi prof. Jacek Owczarek, prezes fundacji „Materia”.

Celem łódzkiej Fundacji Materia jest solidne przygotowanie najlepszych par tanecznych do kolejnego sezonu łyżwiarskiego, w tym pary Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev do eliminacji do zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Swoje umiejętności kadra łyżwiarska będzie szlifować do 12 lutego. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE