Wystawa Zasoby 2. Slow materials na Łódź Design Festival.

i

Autor: Aleksandra Pawłowska Z INNEJ PERSPEKTYWY Głównym tematem wystaw są nie tyle produkty, ile materiały, z których zostały zrobione, a także sposoby ich wytwarzania. Unikatowe zdjęcia autorstwa Krzysztofa Pacholaka pokazują od zaplecza proces powstawania rzeczy codziennego użytku.

Już można zgłaszać się do konkursu Make me! [AUDIO]

2021-01-29 16:14

Wystarczy wysłać prototyp designerskiego przedmiotu, by walczyć o 60 tysięcy złotych.

Lampa na energię świetlną, ubranka rosnące wraz z dzieckiem czy biodegradowalne opakowania.To tylko kilka projektów, które zwyciężyły w ubiegłych edycjach konkursu Make Me!, który jest organizowany przez Łódź Design Festival.

- Na zgłoszenia czekamy do 15 marca - mówi organizatorka Ola Kietla. - Wystarczy wysłać opis przedmiotu i dane osobowe. Później, podczas II etapu, najlepsze projekty będą walczyć o podium - dodaje.

- Czekamy na zgłoszenia projektów, które pomogą zmieniać świat wokół nas na lepsze - mówi dyrektor Łódź Design Festival Michał Piernikowski. - Konkurs Make me! to trampolina do świata designu dla młodych twórców - podsumowuje.

Opisy swoich designerskich przedmiotów można przesyłać przez stronę makeme.lodzdesign.com

Z organizatorami rozmawiała Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Można zgłaszać się do konkursu Make me!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE