Jest tu już tężnia solankowa, a w pobliżu powstanie wodny plac zabaw. Łodzianie zdecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego w Parku Widzewska Górka pojawią się nowe atrakcje

2020-03-11 20:54
tężna solankowa
Autor: Ela Piotrowska

Mieszkańcy bardzo chętnie głosują na projekty o charakterze rekreacyjnym. W tym roku w łódzkich parkach powstaną m.in fontanny, place zabaw, tory dla rowerów, siłownie a także elementy małej architektury czyli ławki i nowe alejki.

Wodny plac zabaw w Parku Widzewska Górka na pewno stanie się ulubionym miejscem wypoczynku dla dzieci z okolicy. - Będzie to płaska fontanna w gruncie, żeby dzieciaki mogły po niej biegać i bawić się. Są tam zastosowane specjalne technologie, by można było z niej bezpiecznie korzystać w upalne dni - mówi Beata Jędrusiak z Zarządu Zieleni Miejskiej. Koszt tej inwestycji to ok. 500 tys. zł.

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowanych osiem projektów o charakterze rekreacyjnym za prawie 3 mln zł.
Atrakcją dla młodzieży będzie pumptrack, czyli specjalny tor z muldami i zakrętami do jazdy rowerem oraz flowpark czyli siłownia pod gołym niebem z przyrządami do kompleksowego treningu.

widzewska górka
Autor: Ela Piotrowska

W ramach budżetu obywatelskiego zostaną rozbudowane i doposażone place zabaw w Parku im. Słowackiego, Parku Źródła Olechówki, Parku Osiedlowym nad Nerem oraz w Parku Podolskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE