Jechał pod wpływem alkoholu, ale uniknie kary. Wszystko przez tajemniczą chorobę

i

Autor: archiwum serwisu, pixabay

Zdrowie

Jechał pod wpływem alkoholu, ale uniknie kary. Wszystko przez tajemniczą chorobę

2024-04-22 20:21

Prowadził samochód pod wypływem alkoholu, ale został oczyszczony z zarzutów. Jak to możliwe? Wszystko przez tajemniczą chorobę nazywaną zespołem autobrowaru.

Jechał pod wpływem alkoholu, ale uniknie kary

Obywatel Belgii został oczyszczony przez sąd od zarzutu prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, ponieważ cierpi na zespół fermentacji jelitowej zwany autobrowarem (ABS) – poinformowała w poniedziałek agencja Reuters. Prawniczka Anse Ghesquiere powiedziała, że jej klient cierpi na rzadką chorobę, podczas której dochodzi do endogennej produkcji etanolu. Dodała, że "kolejnym niefortunnym zbiegiem okoliczności" jest to, że mężczyzna ten pracuje na co dzień w browarze.

Trzech lekarzy badających oskarżonego niezależnie od siebie potwierdziło, że cierpi on na ABS.

Belgijskie media podały, że sędzia w ogłoszonym wyroku zaznaczył, iż mężczyzna nie doświadcza objawów upojenia alkoholowego.

Czym jest zespół fermentacji jelitowej?

Lisa Florin, biolog kliniczny z belgijskiego szpitala AZ Sint-Lucas, wyjaśniła, że osoby cierpiące na to schorzenie produkują ten sam rodzaj alkoholu, który występuje w napojach, ale w większości odczuwają go słabiej. Jak wyjaśniła, ludzie nie rodzą się z tą chorobą, ale mogą na nią zapaść, jeśli cierpią na inne dolegliwości gastryczne.

ZOBACZ TEŻ: Te znaki zodiaku to najlepsi kierowcy

Bezmyślne zachowanie kierowcy na przejeździe kolejowym. Tam mogło dojść do tragedii.