Ile kosztuje chleb w okolicy NBP? Prezes Glapiński kupił za 2,99, innym to się nie udało

2023-01-13 11:23
Ile kosztuje chleb w okolicy NBP? Prezes Glapiński kupuje za 2,99, innym to się nie udało
Autor: pixabay

Ceny chleba w okolicy Narodowego Banku Polskiego to jeden z głównych tematów w ostatnich dniach. Prezes NBP Adam Glapiński powiedział na ostatniej konferencji prasowej, że "chleb u niego w pobliżu kosztuje 2,99 zł". Dziennikarze postanowili sprawdzić, czy to możliwe.

Prezes NBP Adam Glapiński na ostatniej konferencji prasowej odniósł się do cen chleba. 

- Poszedłem do sklepu w pobliżu, bo normalnie żona robi zakupy. Dlatego paragon wziąłem i go mam. Chleb u mnie w pobliżu kosztuje 2,99 zł - powiedział. 

Dziennikarz RMF24 postanowił sprawdzić, za ile można kupić chleb w okolicy Narodowego Banku Polskiego. Wybrał się do zlokalizowanych najbliżej NBP piekarni oraz sklepów sieciowych. W sklepie sieciowym przy ulicy Świętokrzyskiej kupił 500 gramów chleba baltonowskiego, bo o tym rodzaju pieczywa mówił prezes Glapiński. Zapłacił 4,39 zł. Z kolei w piekarni, znajdującej się przy ul. Szpitalnej (zdaniem dziennikarza, to najbliższa piekarnia, mierząc od głównego wejścia do NBP) za ten sam rodzaj chleba zapłacił 3,99 zł.  W podobnej odległości od centrali banku znajduje się także inna piekarnia, mianowicie na skrzyżowaniu Chmielnej i Brackiej. Tam cena była taka sama - 3,99 zł. 

Przy okazji dziennikarz RMF24 zapytał klientów o ceny pieczywa oraz o to, czy można kupić bochenek za 2,99 zł. 

- Cena 4 złote za chleb teraz wydaje się atrakcyjna. Są tu przecież chleby za 9 czy 10 złotych: z serem cheddar czy oliwkami. Tańszego chleba niż ten za 3,99 zł w tego typu piekarniach nie widzieliśmy. Są tylko droższe - mówili klienci. 

Podobnego zdania byli piekarze. 

- Możliwe, że gdzieś jest, ale tutaj takiego chleba nie było od dawna i raczej nie będzie. Raczej staramy się utrzymać te niskie jak na te czasy ceny - podkreślają warszawscy piekarze w rozmowie z naszym dziennikarzem - mówili warszawscy piekarze, cytowani przez RMF24. 

Przez brak węgla nie może wypiekać chleba
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE