Uczniowie w klasie

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News

Szkoły

Będzie nowy przedmiot w szkołach. Zastąpi Historię i Teraźniejszość

2024-04-23 17:37

W polskich placówkach edukacyjnych przedmiot Historia i Teraźniejszość zostanie zastąpiony przez nowy przedmiot. Jakie modyfikacje zakłada najnowsza reforma systemu edukacji?

Będzie nowy przedmiot w szkołach. Zastąpi HiT

Na horyzoncie jawi się prawdziwa rewolucja w polskich szkołach. Oprócz odchudzenia podstawy programowej i całkowitego zniesienia prac domowych dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, ma także pojawić się nowy przedmiot, który zastąpi wprowadzoną za rządów PiS Historię i Teraźniejszość. Potwierdziła to już nowa minister edukacji, Barbara Nowacka, ale na razie nie wiadomo, jak będzie się nazywać nowy przedmiot.

- To będzie coś zbliżonego do wychowania obywatelskiego (...) dotyczącego partycypacji, konstytucji, demokracji – powiedziała nowa minister w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Czego będą uczyć uczniowie na nowym przedmiocie?

Barbara Nowacka zdradziła jednak, jakich treści na nowym przedmiocie mogą spodziewać się uczniowie.

- Nie wyobrażam sobie, żeby młoda osoba, która ma się dowiedzieć, jak wygląda polskie społeczeństwo, z czego wynikają postawy polityczne, czy społeczne, nie wiedziała, kim był Lech Wałęsa, czy co to była katastrofa smoleńska - podkreśla Nowacka.

Nietypowe kierunki studiów. Możesz studiować kynologię, survival i doradztwo filozoficzne

P.CZARNEK: BRAK WYMAGAŃ WOBEC UCZNIÓW TO KONIEC SZKOŁY
Listen on Spreaker.