Decyzja w sprawie głosowania

i

Autor: UMŁ

Głosowanie w Domach Opieki Społecznej? Radni z Łodzi powiedzieli nie!

2020-04-08 22:51

Taka decyzja o głosowaniu budzi kontrowersje.

Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski przypomniał, że komisarz wyborczy Joanna Pieńkowska podjęła decyzję o utworzeniu obwodów głosowania m.in. w domach pomocy społecznej.
- Komisarz Wyborczy w Łodzi Joanna Pieńkowska w dniu 6 kwietnia podjęła skandaliczną decyzję o utworzeniu 34 odrębnych okręgów wyborczych na terenie naszego miasta, głównie w domach pomocy społecznej oraz szpitalach – poinformował. Codziennie z całego kraju napływają informacje o nowych zakażeniach koronawirusem. W DPS-ach zachowujemy nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, od początku epidemii nikt w Łodzi w nich nie zachorował. 14 marca weszło w życie zarządzenie wojewody łódzkiego dotyczące zakazu odwiedzin w domach pomocy społecznej. Są one całkowicie zamknięte dla osób z zewnątrz. Wstęp mają tylko lekarze, pielęgniarki i pracownicy. W DPS-ach znajdują się osoby chore i niepełnosprawne, otwarcie drzwi dla osób z zewnątrz grozi rozprzestrzenieniem się koronawirusa, taki przypadek miał miejsce w Drzewicy. Jak postanowienie Komisarza Wyborczego ma się do zarządzenia wojewody łódzkiego? Jest to przypadek łamania prawa. Dzisiaj wiceminister Iwona Michałek wystosowała apel do wszystkich Polaków, którzy szyją maseczki ochronne, aby sprawdzić, czy nie są one potrzebne w domach pomocy społecznej. Dlaczego Komisarz Wyborczy Joanna Pieńkowska chce wpuścić do nich być może osoby zakażone? – pytał na konferencji on-line przewodniczący Marcin Gołaszewski.

Przewodniczący zaproponował radnym, by zaprotestowali przeciwko tej decyzji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE