grill

i

Autor: Pexels

czas wolny

Gdzie grillować w Łodzi? Sprawdź miejsca, w których legalnie możesz wybrać się na grilla

2024-04-16 12:55

Wielkimi krokami zbliżają się cieplejsze dni, a przede wszystkim majówka. Nie każdy ma możliwość wyjazdu poza miasto, dlatego warto zobaczyć, gdzie możemy odpocząć w Łodzi. Mamy tu chociażby wiele miejsc na legalne i wygodne grillowanie. Sprawdźcie koniecznie, gdzie wybrać się z rodziną czy znajomymi.

Grillowanie w mieście. O czym należy pamiętać?

Kto nie uwielbia grillować na świeżym powietrzu i cieszyć się dobrą pogodą? Na myśl o takich pysznościach jak kiełbasa z grilla, steki, karkówki czy grillowane warzywa od razu cieknie ślinka. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie jest to dozwolone. Choć balkon jest naszą własnością, za grillowanie na nim grozi mandat do nawet 500 złotych, jeśli zostanie wezwana policja lub straż miejska.

Również ogromne kary możemy dostać za grillowanie w lesie, w pobliżu drzew. Za palenie ogniska lub używanie otwartego ognia w miejscu do tego nieprzeznaczonym można zapłacić mandat lub grzywnę od 20 do 5000 złotych.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy posiadamy własną posesję. Wtedy możemy na niej grillować bez przeszkód, o ile nie będziemy zakłócać spokoju sąsiadów.

Co zatem zrobić, gdy mieszkamy w bloku i nie mamy szansy na grillowanie u siebie? Na to też jest rozwiązanie! Na terenie łódzkich parków i zieleńców znajduje się obecnie kilkanaście oznaczonych miejsc do grillowania. Są tam ustawione specjalne kosze przeznaczone na popiół i odpady o wysokiej temperaturze.

Gdzie legalnie grillować w Łodzi?

W naszej galerii poniżej znajdziecie miejsca w Łodzi, na terenie których można legalnie grillować. Należy jednak pamiętać, że strefa grillowania nie obejmuje całego terenu danego parku/zieleńca.

Tu możesz grillować w Łodzi:

"Maluch" utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w Lesznie
Sonda
Lubisz grillować?