Śnieg zasypie Polskę! Fatalne wieści dla kierowców. Jest ostrzeżenie nie tylko przed białym puchem

i

Autor: uknowgayle/cc0/Pixabay.com IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, które pojawią się w pasie od Lubelszczyzny, przez Świętokrzyskie, po Opolskie i Dolny Śląsk, a także na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu

drogi

GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę. W całej Polsce panują trudne warunki drogowe

2023-12-09 18:14

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w sobotę (9 grudnia), że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracują 304 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania dróg. GDDKiA apeluje jednak do kierowców o ostrożną jazdę, ponieważ warunki są naprawdę ciężkie.

GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę. "Są mgły, opady i błoto"

Warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. GDDKiA podała, że błoto pośniegowe występuje na terenie województwa mazowieckiego na: dk 61 odc. Jabłonna - Ostrołęka, dk 63 odc. Serock - Czerwińsk nad Wisłą, dk 7 odc. Łomianki - Zakroczym oraz 8 odc. Marki - Niegów.

Opady deszczu i mżawka, jak przekazała GDDKiA, występują na terenie województw: wielkopolskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego.

Mgła występuje zaś na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że po południu i wieczorem zachmurzenie przeważnie całkowite z opadami śniegu, zwłaszcza na obszarze od Śląska i centrum, przez Mazowsze po północ i północny wschód Polski, tutaj też miejscami słabe opady marznącego deszczu i mżawki, powodujące gołoledź.

Na zachodzie miejscami opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, mgła do 300 m. Zachmurzenie małe i umiarkowane miejscami na południu, a na południowym wschodzie bez opadów do końca dnia. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -4 st. C na północnym wschodzie, około do 0 st. C w centrum do 4 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

Ceny na Jarmarku świątecznym w Rzeszowie

Świąteczne odcinki seriali. Sprawdź, gdzie poczujesz magię świąt