Fotoradary pojawią się na przejazdach kolejowych. To już pewne! GITD podpisała umowę z SOK

2023-01-10 9:57
Fotoradary pojawią się na przejazdach kolejowych. To już pewne! GITD podpisała umowę z SOK
Autor: GOV.pl

Już pewne! Generalna Inspekcja Transportu Drogowego (GITD) podpisała umowę o współpracy ze Służbą Ochrony Kolei (SOK). Na przejazdach kolejowych pojawią się fotoradary. Będą też wspólne patrole obu formacji.

Fotoradary na przejazdach kolejowych

Na pomocy porozumienia podpisanego 31 sierpnia pomiędzy Generalną Inspekcją Transportu Drogowego (GITD) i Służbą Ochrony Kolei (SOK) na przejazdach kolejowych w Polsce pojawią się fotoradary. Chodzi konkretnie o system kamer CANARD, który pojawi się na 5 najbardziej niebezpiecznych przejazdach kolejowo-drogowych w kraju, wytypowanych w uzgodnieniu z PKP PLK. Będą to:

  • Warszawa Rembertów, ul. Cyrulików
  • Wrocław, ul. Szczecińska
  • Radomsko, ul. Piłsudskiego
  • Makowiska, DW 397
  • Parkowo, droga powiatowa Jaracz-Józefinowo

W ramach współpracy pomiędzy obiema formacjami realizowane będą wspólne czynności kontrolne oraz działania w obszarze organizacji kampanii edukacyjnych, społecznych i prewencyjnych, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiadomo, że współpraca będzie realizowana zarówno na szczeblu centralnym jak i terenowym. Poza systemem CANARD mają być przeprowadzane m.in. kontrole intermodalnych przewozów ładunków.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE