Eksperci pomogą wyjść z kryzysu

2020-04-02 18:12
Łódź
Autor: materiały UML

Prezydent Łodzi powołała zespół ekspercki, którego zadaniem jest przygotowanie planu wyjścia z kryzysu po zakończeniu epidemii. Sztab ma wypracować kompleksowe rozwiązania w sferze społecznej i gospodarczej.

Najpierw trzeba przygotować bilans strat - uważa jeden z ekspertów, prof. Robert Kozielski z Uniwersytetu Łódzkiego. - Przeanalizujemy straty branży gastronomicznej, odzieżowej, handlu, ale też turystyki czy rekreacji. To są te branże, które ucierpiały najbardziej.

Jednym z najważniejszych rozwiązań będzie powszechny dostęp do pomocy finansowej i doradczej. - Do technologii, surowców, know-how, ale i takiego normalnego wsparcia i doradztwa o tym, jak zacząć znów funkcjonować – wylicza prof. Kozielski.

Zdaniem prezydent Hanny Zdanowskiej, Łódź może wiele zrobić sama, ale bez pomocy rządu się nie obejdzie. - Tylko władza centralna ma narzędzia i środki, które mogą systemowo podnieść z zapaści gospodarkę całego kraju.

Odrębnym wyzwaniem będzie też przekonanie łodzian, by bez obaw wrócili do normalnego życia. Zespół ekspertów ma przygotować rozwiązania w ciągu najbliższych dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE