Dzień Kultury Ukraińskiej w Centrum Dialogu

2023-01-22 17:26

​Można było porozmawiać i zapoznać się z ukraińską kulturą. W łódzkim Centrum Dialogu odbył się Dzień Kultury Ukraińskiej. Mieszkańcy naszego miasta mogli uczestniczyć w różnych warsztatach czy przyjść na koncert naszych wschodnich przyjaciół.

- Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli ukraińskiej społeczności, żebyśmy jako łodzianie mogli lepiej ich poznać i się zintegrować. W ramach wydarzenia mieliśmy przede wszystkim warsztaty rękodzielnicze, można było zrobić sobie zdjęcie w chuście ukraińskiej, a oprócz tego były występy artystyczne i ciekawe rozmowy - mówi Jolanta Lechocka-Białecka z Centrum dialogu.

Mieszkańcy byli zachwyceni:

- Jestem Ukrainką i mieszkami w Łodzi od trzech lat. Bardzo się cieszę że tutaj, w Centrum Dialogu możemy porozmawiać o swojej kulturze i poznać siebie nawzajem.

- Dzięki takim wydarzeniom możemy się zintegrować z naszymi wschodnimi sąsiadami, co w obecnej sytuacji na Ukrainie jest niezwykle ważne.

- Oglądając wystawy czy słuchając koncertów tak na prawdę sobie uświadomiłem że niewiele się różnimy od siebie, dlatego tym bardziej powinniśmy się wspierać.

Wydarzenie odbyło się w ramach całorocznego świętowania 600-lecia Łodzi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE