Dzieci stały się krytykami filmowymi!

i

Autor: Daniel Tekliński

Dzieci stały się krytykami filmowymi!

2022-04-07 16:29

Ruszył dziesiąty ogólnopolski festiwal animacji O!pla. Młodzi uczestnicy pełnią w nim bardzo ważną rolę - najpierw oglądają filmy, a później muszą wybrać który ich zdaniem jest najlepszy. Pokaz filmowy odbywa się między innymi w Starym Młynie w Zgierzu.

- Dzieci bardzo wczuwają się w te opowieści i bardzo sumiennie wybierają tę która im się najbardziej podoba. Animacje są bardzo zróżnicowane, moim zdaniem niektóre są bardziej bogate artystycznie, a inne mają fajniejsze morały.​ - mówi Karina Lisiecka, koordynatorka akcji.

Jury po obejrzeniu dostaje guzik który wrzuca do talerzyka z kadrem danej animacji. Jakie propozycje wybierali młodzi krytycy?

- Te śmiejące się ptaki z małej myszki były bardzo zabawne!

- Mnie się bardzo podobała bajka z wynalazcą, który pracował nad skafandrem do nurkowania. W ten sposób chciał pomóc mieszkańcom miasteczka w czyszczeniu rzeki żeby nie było powodzi.

Festiwal potrwa do końca kwietnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE