Ciekawe miejsca

Dobronianka zachwyca o każdej porze. Jednak jesienią jest tu naprawdę wyjątkowo!

2023-12-05 7:48

Niedaleko Łodzi, bo w Dobroniu, znajduje się bardzo wyjątkowe miejsce. Dobronianka, czyli mini ZOO z agroturystyką, od trzech lat przyciąga tłumy. Najwięcej osób możemy tu jednak spotkać jesienią, kiedy pojawia się farma dyń. Wybraliśmy się z wizytą i trzeba przyznać, że miejsce robi wrażenie! Zobaczcie sami!

Dobronianka zachwyca o każdej porze roku! Farma dyń przyciąga tłumy

Dobronianka to idealne miejsce na odpoczynek, ale i zabawę, zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Wystarczy odjechać zaledwie pół godziny od Łodzi, by przekonać się, ile czeka nas tu atrakcji. O każdej porze roku, lokalizacja zachęca czymś innym. Zimą pojawiły się iluminacje, latem czeka nas zabawa w pianie, a jesienią - farma dyń. Dodatkowo, możemy tu zorganizować wydarzenia takie jak imprezy firmowe, urodziny, komunie czy nawet ślub!

Nie bez powodu wybraliśmy się w to miejsce właśnie teraz. Największą atrakcją jest w Dobroniance farma dyń, która jest atrakcją sezonową i zaczyna się na przełomie sierpnia i września. Każdy zrobi tu idealne zdjęcie, którym będzie mógł pochwalić się w mediach społecznościowych. Warto jednak pamiętać, że farma znika po 11 listopada.

Dobronianka to nie tylko farma dyń. Mini ZOO to punkt obowiązkowy podczas wizyty!

Podczas naszej wizyty w Dobroniance, zobaczyliśmy piękną wystawę dyń czy gigantycznie warzywa, które wyglądają jakby były prosto z "Kopciuszka" i czekały, by przemienić się w karoce. Ale to miejsce to nie tylko farma dyń, ale również, a właściwie przede wszystkim, mini ZOO ze zwierzakami z całego świata. Są wśród nich m.in. alpaki, wielbłądy, renifery, antylopy, kucyki, kangury, króliki, strusie czy kozy. Co bardzo ważne i sprawia ogromną frajdę, zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym zwiedzającym, na miejscu można kupić marchewki, którymi później nakarmimy zwierzęta. A to jest naprawdę niezapomniane przeżycie. Sprawdziliśmy na własnej skórze i potwierdzamy! W Dobroniance odbywają się również przejażdżki na kucykach czy spacery z alpakami.

Po dobrze spędzonym czasu ze zwierzętami, możemy skorzystać ze strefy relaksu przy plaży lub na olbrzymich leżakach czy wypożyczyć rowerki wodne. Na dzieci natomiast czekają dmuchańce oraz tablice do zabawy z kulkami.

Na miejscu znajduje się również strefa gastronomiczna oraz sklep z pamiątkami.

Jedno jest pewne. Kiedy pierwszy raz przyjedziemy w to miejsce, z pewnością będziemy chcieli tu wrócić. I nawet nie za rok czy pół, ale jak najszybciej. Tak przyjaznego, bezpiecznego i wyjątkowego pod każdym względem miejsca z pewnością w okolicy Łodzi nie ma. Dlatego jeśli chcecie mieć pewność dobrze spędzonego czasu i słusznie wydanych pieniędzy, koniecznie wybierzcie się do Dobronianki.

Dobronianka. Ceny biletów, godziny otwarcia

Dobronianka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 19:00.

Cena biletu normalnego wynosi 40 zł, natomiast ulgowego - 35 zł. Zniżka dostępna jest dla dzieci powyżej 3 lat, studentów, emerytów i rencistów oraz opiekuna osoby niepełnosprawnej. Osoba niepełnosprawna natomiast płaci 20 złotych za wstęp, a darmowe wejście mają dzieci do lat 3.

Łódź ma swoją edycję gry Monopoly!

Dobronianka zachwyca o każdej porze. Jednak jesienią jest tu naprawdę wyjątkowo