Do obiegu w Łodzi trafiły fałszywe banknoty! Łódzka policja ostrzega!

2021-01-15 15:14
pieniądze
Autor: _Alicja_ /Pixabay/cc0 Były dyrektor banku wyłudził w sumie blisko 2 mln zł.

Uwaga! Do obiegu trafiły fałszywe banknoty! Łódzka policja apeluje o każdorazowe sprawdzanie pieniędzy, które otrzymujemy w różnych miejscach i którymi dalej się posługujemy.

Uwaga! Do obiegu trafiły fałszywe banknoty!Łódzka policja apeluje o każdorazowe sprawdzanie pieniędzy, które otrzymujemy w różnych miejscach i którymi dalej się posługujemy.

W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze z komisariatu na Górnej dostali kilka zgłoszeń o podrabianych banknotach.  Ostatnio, do jednego z urzędów pocztowych na dzielnicy Łódź-Górna weszła 32-letnia kobieta. Po krótkim oczekiwaniu przed jednym z okienek, poprosiła pracownicę poczty o rozmienienie 100 złotowego banknotu. Następnie, po otrzymaniu mniejszych nominałów, nie wychodząc z urzędu, podeszła do kolejnego okienka - gdzie działając pod pozorem zapłaty zaległego rachunku za telewizję, przekazała kasjerce kolejny 100 złotowy banknot. Ponieważ, wygląd pieniądza dawał podstawy do stwierdzenia, że nie jest on autentycznym środkiem płatniczym, na miejsce wezwani zostali policjanci. Stróże prawa, potwierdzili fakt podrobienia banknotu, który posłużyć miał do opłacenia rachunku, a następnie zatrzymali kobietę podejrzaną o próbę jego zbycia. 32-latka, w czasie rozmowy z policjantami podawała niejasne i mało przekonujące okoliczności w jakich miała wejść w posiadanie „fałszywki”. Ostatecznie usłyszała zarzut wprowadzenia do obrotu sfałszowanych pieniędzy i została objęta dozorem prokuratorskim. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu KMP w Łodzi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Łodzi- Górna  - mówi Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Ja rozpoznać czy banknot jest fałszywy? Wyjaśnia Małgorzata Dobczyńska z Narodowego Banku Polskiego.

_ Należy sprawdzić w świetle, czy są widoczne wszystkie znaki: znak wodny, korona po prawej stronie władcy i nitka zabezpieczająca. Musimy pamiętać, że sfałszowane pieniądze są zazwyczaj drukowane na zwykłym papierze, który znacząco różni się od tego oryginalnego - tłumaczy Małgorzata Dobczyńska. 

Więcej informacji na temat zabezpieczeń banknotów znaleźć można na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE