Dłużnicy masowo zakładają konta w Revolucie. Czy system faktycznie chroni przez komornikiem?

i

Autor: Pexels

Długi

Dłużnicy masowo zakładają tam konta! Czy system faktycznie chroni przed komornikiem?

2023-07-24 15:30

Coraz więcej dłużników zakłada konta w systemie Revolut, myśląc, że w ten sposób uniknie ich obowiązek spłacania długów. Czy w ten sposób faktycznie unikną komorników czy ściągną na siebie jeszcze większe kłopoty? Wyjaśniamy.

Coraz więcej dłużników zakłada konta w systemie Revolut

Revolut jest znaną aplikacją mobilną, która pozwala na zarządzanie wirtualną kartą wielowalutową. Do tej pory Polacy korzystali z niej przede wszystkim za granicą za pomocą karty pre-paid. Umożliwiła ona szybkie i korzystne przewalutowanie, bez konieczności chodzenia do kantoru.

Ale to nie wszystko. W ostatnim czasie konto to coraz częściej zakładają dłużnicy, którzy np. nie płacą alimentów. Jak zapewniają eksperci, konto Revolut nie jest widoczne dla komornika, ponieważ znajduje się w banku zagranicznym. Oznacza to, że ne ma on szansy zabrać żadnych naszych pieniędzy. Czy tak faktycznie jest?

Revolut a komornik. Czy Revolut naprawdę chroni dłużników?

Kont tych faktycznie nie widzi system Ognivo, z którego korzystają komornicy. Jak się okazuje, komornik może zająć jedynie majątek należący do dłużnika i znajdujący się na terenie Polski. Podobnie jeśli chodzi o rachunki bankowe.

Rzecznik Krajowej Rady Komorniczej w rozmowie z Wyborczą zaznacza jednak, że nie jest to całkowita bezkarność. Bowiem nawet jeśli poprosimy np. pracodawcę, by przesyłał pieniądze na konto Revolut, komornik może zająć wynagrodzenie u samego pracodawcy. 

Dodatkowo, Krajowa Rada Komornicza pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które nawet w takim przypadku zapewnią skuteczną egzekucję długów.

Trwa remont placu Wolności w Łodzi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE