Co nowego w MPK Łódź? Udogodnienia dla pasażerów

2023-02-20 12:48

Łódzkie MPK stara się wprowadzać udogodnienia dla swoich pasażerów. Mają one zapewnić większy komfort i łatwiejszą orientację w jeździe po mieście. Są to znaczniki na tablicach z rozkładem jazdy czy aplikacja mobilna.

Łódzki system informacji pasażerskiej wzbogacił się o kilka przydatnych rozwiązań. Pierwsze z nich możemy już zauważyć na Tablicach Informacji Pasażerskiej na przystankach. Obok numeru linii i kierunku, wyświetlany jest symbol wózka inwalidzkiego, który to informuje, że przyjedzie niskopodłogowy pojazd. Jest to duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, ale również dla osób starszych czy rodziców z wózkiem dla dzieci. Innym, przydatnym wzbogaceniem tablicy jest wyświetlana na niej aktualna godzina.

Inne rozwiązanie dotyczy aplikacji myBus, dedykowanej łódzkim pasażerom. Dzięki niej można sprawdzić czy autobus lub tramwaj posiada klimatyzację, biletomat czy miejsce dla rowerów. Pokazywane są w niej również węzły przesiadkowe. Wskaże chronologicznie odjazdy pojazdów z wszystkich przystanków w obrębie skrzyżowania. Ta funkcjonalność przydatna będzie przy planowaniu przesiadki lub w sytuacji gdy pasują nam w podróży dwie różne linii odjeżdżające z innych przystanków.

Co nowego w MPK Łódź? Udogodnienia dla pasażerów

i

Autor: www.lodz.pl
Co nowego w MPK Łódź? Udogodnienia dla pasażerów

i

Autor: www.lodz.pl

W fazie testów jest możliwość wyświetlania komunikatu o planowanych zmianach czy też utrudnieniach.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE