Ci seniorzy dostaną 400 plus! Kto nie otrzyma dodatkowych pieniędzy?

i

Autor: archiwum

Emerytury

Ci seniorzy dostaną "400 plus"! Kto nie otrzyma dodatkowych pieniędzy?

2024-02-29 15:22

Część seniorów otrzyma w lutym spory zastrzyk gotówki. Na konta bankowe emerytów wpłyną bowiem środki z tytułu zwrot podatku pobranego od 13. i 14. emerytury. Jednak nie wszyscy seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze.

Zwrot podatku do 13. i 14. emerytury

Trzynasta oraz czternasta emerytura były w tym roku opodatkowane, co oznacza, że skarbówka pobierała od tych świadczeń zaliczki na poczet podatku dochodowego. W związku z tym wielu seniorów otrzyma w 2024 roku zwrot podatku. Na dodatkową gotówkę mogą liczyć emeryci, którzy otrzymują świadczenia poniżej 2500 złotych brutto, ponieważ kwota wolna od podatku wynosi obecnie 30000 złotych.

Dodatkowe środki z tytułu zwrotu podatku będą jednak uzależnione od wysokości emerytury i mogą wynieść od kilku do ponad 400 złotych. Na pełny zwrot zaliczek na poczet podatku dochodowego mogą liczyć seniorzy, których wszystkie emerytury wypłacone w tym roku, wraz z 13. i 14. emeryturą, nie przekroczyły 30 000 zł.

Ci seniorzy otrzymują w lutym "400 plus"

Najwięcej pieniędzy trafi na konta emerytów, którzy otrzymują emeryturę w wysokości 2100 złotych brutto. Dokładnie 413 złotych. Dla przykładu, seniorzy, którzy dostają świadczenia w kwocie 2000 złotych, otrzymują 389 złotych z tytułu zwrotu, ponieważ pobrano od nich niższe zaliczki.

Emeryci mogą liczyć na dodatkowe pieniądze w drugiej połowie lutego.

Zarobki w Polsce. Tyle wynosi średnie wynagrodzenie w największych miastach

Podwyżki emerytur? OCHŁAP! Głodni emeryci szukają jedzenia w ŚMIETNIKACH! | Komentery
Listen on Spreaker.