Ceny na łódzkich rynkach. Tańsza alternatywa dla marketów? Sprawdź, ile kosztują produkty [GALERIA]

2022-10-24 6:59

Wiele osób woli zakupy na rynkach do marketów. Nic dziwnego. Łódzkie rynki prezentują nam wiele rodzajów produktów w niższej cenie. Dodatkowo można je nabyć od zaufanych sprzedawców.

Łódzkie rynki. Tańsza alternatywa?

Mimo zbliżającej się zimy łódzkie ryneczki toną w kolorowych warzywach i owocach. Sprzedawcy proponują wiele artykułów. Ich ceny w porównaniu do sieci handlowych są naprawdę bardzo atrakcyjne. Na wszystkich ryneczkach są one raczej do siebie podobne, jednak przy poszczególnych produktach można zauważyć różnice. Przykładowo pomidor malinowy na Rynku Bałuckim kosztuje 4,5 zł/kg, a na Górniaku ok. 9 zł/kg.

Ile kosztują produkty na łódzkich rynkach?

Ceny zależą od wiele czynników i mogą się dynamicznie zmieniać. Jednak te przedstawione dają szeroki obraz tego, ile trzeba wydać pieniędzy na łódzkich rynkach.

Przedstawione liczby wybranych produktów to ceny za kg/pęczek/sztukę.

Pomidory: Na Górniaku, w zależności od rodzaju, zapłacimy za nie 4,5-9,5. Idąc na Zielony Ryneczek trzeba liczyć się z kosztem 4,5-11. Natomiast ich cena na Bałuckim Rynku zaczyna się od 2,8 zł. Można też kupić takie za 1,5, ale one nadają się tylko na zupę.

Jabłka: Ich rodzajów jest mnóstwo, dlatego różnią się też ceną. Na Górniaku zapłacimy ok, 2,5-4 zł. Tyle samo na Zielonym Ryneczku. Na Bałutach możne je kupić od 2 zł.

Ziemniaki: Ich ceny na Górniaku zaczynają się od 1,5 zł. Na Zielonym Ryneczku zapłacimy ok. 2 zł. Na Bałuckim Rynku ceny wahają się między 1,2 a 2 zł.

Włoszczyzna: Tutaj ceny na wszystkich rynkach wyglądają podobnie. Włoszczyznę można kupić za 3,5-5 zł.

Marchew: Na łódzkich rynkach zapłacimy za nią ok. 2,5 zł.

Pietruszka: Klienci rynku na Górniaku i Zielonym Rynku mogą ją kupić za 4,5-6 zł. Na Bałuckim kupimy ją za 4,8-5 zł.

Seler: Tutaj ceny na Górniaku i Barlickiego ponownie są zbliżone. Za seler należy zapłacić ok. 6 zł. Na Bałutach kupimy go od 3,5 zł.

Śliwki: W zależności od rodzaju, na Górniaku kosztują 6-8 zł. Na Zielonym Ryneczku zapłacimy ok. 6 zł. Natomiast za najtańsze odmiany, na Bałutach zapłacimy nawet 1,5 zł.

Ogórek (różne rodzaje): Górniak i Zielony Rynek prezentują podobne ceny – od 9 zł. Na Bałuckim rynku ceny zaczynają się od 1,5 zł.

Papryka: Na Górniaku zapłacimy za nią 5-8 zł. Do 10 zł wydamy na Zielonym Ryneczku. Na Bałutach kosztują 4,8-5 zł.

Kapusta: Sztuka na Górniaku kosztuje 3 zł, a na Bałuckim 5 zł. Na Barlickiego 1,5 zł/kg.

Kalafior: Na Górniaku i Barlickiego należy zapłacić 7 zł. O złotówkę taniej jest na Bałutach.

Wiele owoców lub warzyw, które można spotkać na jednym ryneczku mogą być niedostępne na innym, np. na Górniaku są to borówki amerykańskie, a na Bałuckim Rynku ananas, awokado czy mango.

Artur z Łodzi i jego freestyle na skrzypcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE